Αρχική » Μαρία Σάκκαρη: Ηττήθηκε από τη Σβιτολίνα και αποκλείστηκε.

Μαρία Σάκκαρη: Ηττήθηκε από τη Σβιτολίνα και αποκλείστηκε.

από admin

Η Μαρία Σάκκαρη πάλεψε αλλά πλήρωσε τα λάθη της και αποκλείστηκε από τη Σβιτολίνα με 2-1 σετ.
Μετά από έναν πολύ καλό αγώνα, η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε από την Ελίνα Σβιτολίνα με 2-1 σετ και αποκλείστηκε από το Ολυμπιακό τουρνουά.

Στο πρώτο σετ η Μαρία Σάκκαρη βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με 3-0 αλλά με ανατροπή κατάφερε να επιστρέψει και να επικρατήσει με 7-5 κάνοντας το 1-0 σετ.

Στο δεύτερο σετ, η Σβιτολίνα παρουσιάστηκε εξαιρετικά αποφασισμένη, μείωσε τα λάθη της και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην Ελληνίδα πρωταθλήτρια. Με μόλις ένα break, η Ουκρανή έφτασε στο 6-3 και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο και καθοριστικό σετ, η Σβιτολίνα έκανε νωρίς το break και προηγήθηκε με 3-1 games. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια προσπάθησε να ανακάμψει, ισοφάρισε αρχικά σε 3-3 αλλά η Ουκρανή διατήρησε τα ηνία του αγώνα και επικράτησε με 6-4, παίρνοντας το τρίτο σετ και τη νίκη.